«

»

Print this Článok

Apple iOS 7: Nové funkcie pre podnikových užívateľov

iOS 7O novej verzii operačného systému iOS 7 sa hovorí hlavne v súvislosti s výrazne prepracovaným vzhľadom. Apple však pridal aj niekoľko dôležitých funkcií pre podnikových užívateľov a tým chce posilniť svoju pozíciu v tomto obore.

Vydanie finálnej verzie iOS7 plánujú tento rok po skončení leta. Pravdepodobne vydajú túto verziu spoločne s novým modelom iPhonu. Tento iOS7 sa bude dať samozrejme použiť aj na starších prístrojoch.

Apple sa narozdiel od Google nezameriava iba na užívateľsky atraktívne funkcie, ale aj na možnosť správy a zabezpečenia. Pravdepodobne preto sa produkty Applu veľmi dobre ujali vo firmách.

Apple sa stále snaží ostať vo firmách, a preto chce byť pred svojou konkurenciou. Čo nové prinesie iOS7 pre podnikových užívateľov?

Správa práce s konkrétnymi dátami

Nový iOS7 umožní chrániť podnikové dáta kontrolou užívateľov a spustených aplikácií, ktoré otvárajú dokumenty a prílohy. Toto sa potom môže prepojiť s právami vo firme, ktoré definujú, kto môže spracovávať dokumenty. Dokáže to tiež vynútiť napríklad to, že sa podnikové dáta môžu otvárať iba v aplikáciách určených pre biznis.

VPN pre jednotlivé aplikácie

Zvýši sa možnosť nastavenia pre tok dát cez firemnú sieť. V novom iOS7 bude možné vyhradiť, ktoré aplikácie môžu využívať VPN, a ktoré nie. Má to byť užitočné najmä pri využívaní súkromných zariadení zamestnancov, ktorí pracujú z domova.

Rýchla konfigurácia pri správe mobilných zariadení

Túto funkciu ocenia hlavne firemný IT administrátori. Nový protokol efektívne spolupracuje s nástrojmi pre správu od tretích strán. Nové prístroje sú zaraďované pod softvér pre správu automaticky hneď pri aktivácii a sú v nich zapnuté požadované nastavenia pre operačný systém a aplikácie.

Vylepšený E-Mail

Aplikácia E-Mailov v iOS7 bude konečne podporovať aj PDF a Exchange 2010.

Podnikové SSO (single sign-on)

S novým iOS7 príde aj jednoduchšie overovanie užívateľov pomocou systému jednotného prihlásenia (SSO). Užívateľ zadá svoje prihlasovacie údaje iba raz a na základe tohto prihlásenia získa prístup do všetkých aplikácií. Užívateľ si už nemusí pamätať viac hesiel a skracuje to aj dobu opakovaných prihlásení.

Ochrana dát aplikácií tretích strán

Všetky aplikácie tretích strán budú mať zapnutý režim ochrany dát.

Apple touto novinkou opäť priťažil ostatným spoločnostiam ako napríklad Samsung, Microsoft a BlackBerry.

Zdroj : ictmanazer.cz

Permanent link to this article: http://blog.vksoft.eu/2013/06/28/ios7-nove-funkcie-pre-podnikovych-uzivatelov/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Please arrange the below number in decreasing order