«

»

Print this Článok

Vzdušné sily sa zapojili do CAPABLE LOGISTICIAN 2013

Capable Logistician 2013

Foto: vvzs, zk Sliač

Počas jedného z najväčších medzinárodných cvičení uskutočnených na území SR za posledných dvadsať rokov plnili príslušníci vzdušných síl mnoho úloh.

Nepretržite sa podieľali na mnohých podporných úlohách a okrem toho vyčlenili vojenské vrtuľníky Mi-17 do funkčnej oblasti HELI UNIT, poskytli letecké a navigačné služby pre medzinárodných účastníkov cvičenia a taktiež poskytli priestory na leteckej základni Sliač. Všetky tieto úlohy boli nevyhnutné na zabezpečenie plynulosti a bezproblémového priebehu cvičenia.

Dôležitou úlohou bolo aj vykladanie vlakovej súpravy deviatich vozňov, ktoré boli dopravené z Holandska na rampe železničnej vlečky leteckej základne Sliač. Okrem zabezpečujúceho personálu z Holandska a príslušníkov vojenského útvaru z Hlohovca sa aktívne na vykládke podieľali aj príslušníci základne Sliač so žeriavom T815/AD28. Materiál a technika z vozňov sa potom presunula do vojenských priestorov na Lešti.

Vo výcvikovom priestore Lešť zabezpečovali príslušníci vzdušných síl dozornú a ubytovaciu službu. Profesionáli zo Sliača zabezpečovali aj úpravu priestorov pre funkčné oblasti a podporu vrtuľníkovej jednotky.

Zdroj : mil.sk

Permanent link to this article: http://blog.vksoft.eu/2013/06/27/vzdusne-sily-sa-zapojili-do-capable-logistician-2013/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Please arrange the below number in decreasing order