«

»

Print this Článok

Zahraniční vojaci po Capable Logistician 2013 odchádzajú zo Slovenska

Capable Logistician 2013Tento rok sa na Slovensku konalo medzinárodné vojenské logistické cvičenie. Bolo to najväčšie cvičenie NATO za posledných desať rokov a konalo sa vo výcvikovom priestore Lešť. Cvičenie sa úspešne skončilo a vojaci postupne odchádzajú zo Slovenska.

Na cvičení sa zúčastnilo celkovo 1750 vojakov z 35 krajín. Včera tam bolo už iba 600 vojakov a na presun sa chystali príslušníci armád Bosny a Hercegoviny, Francúzska, Gruzínska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Talianska, Turecka, Ukrajiny a USA. Ako poslední opustia Lešť zástupcovia organizátora (českí a slovenskí vojaci), ktorí zabezpečovali komplexnú logistiku.

Odsun vojsk je koordinovaný a presne naplánovaný. Sťahovanie vojakov, techniky a materiálu je tiež dôležitou súčasťou cvičenia. Zástupca riaditeľa cvičenia plukovník Jozef Ševčík upozornil na intenzívnejší pohyb vojenskej techniky po cestných komunikáciach medzi Lešťou a Sliačom.

Cieľom cvičenia bolo precvičiť logické systémy armád členských krajín NATO a zdokonaliť štandardy, podľa ktorých mnohonárodné jednotky zabezpečujú logistiku vo vojenských operáciách. Na cvičení boli tiež predstavené prototypy technológií budúcnosti v oblasti získavania energie a vody z alternatívnych zdrojov.

Zdroj : mil.sk

Permanent link to this article: http://blog.vksoft.eu/2013/06/26/vojaci-po-capable-logistician-2013-odchadzaju-zo-slovenska/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Please arrange the below number in decreasing order