«

»

Print this Článok

Microsoft predstavil nový Windows

Microsoft priniesol necelý rok po vydaní pôvodného systému Windows 8 náhľad jeho dôležitej aktualizácie. Windows 8.1 prináša do systému mnoho dôležitých noviniek a opráv.

Návrat tlačidla štart a zmeny v ovládaní

Nový Windows 8.1 obsahuje aj zmeny, ktoré si všimnete už na prvý pohľad. Prvou vynovenou vecou je ovládanie v rámci plochy so živými dlaždicami aj na pracovnej ploche. Toto prostredie je variabilnejšie a má viac možností personalizácie (výber farieb a tapiet).

Zmeny v ovládaní Win8

Výhodou je aj súhrnná obrazovka všetkých nainštalovaných aplikácií. Sekcia Apps nám ponúka vyhľadávanie a nechýba možnosť triedenia položiek podľa názvu, dátumu inštalácie, obľúbenosti či kategórie.

Aplikácie vo Win8

Hlavnou novinkou je návrat tlačidla Štart (mne osobne chýbalo). Microsoft sa s príchodom Windows 8 rozhodol toto tlačidlo „poslať do dôchodku“, ale veľmi im to nevyšlo. Hlavne kvôli zrušeniu tohto tlačidla bol Windows 8 často kritizovaný. Tlačidlo však nefunguje ako v starších verziách Windowsu. Po kliknutí naň sa len prenášame na úvodnú obrazovku s dlaždicami.

Prepracované vyhľadávanie

Integrované vyhľadávanie bolo dôležitou súčasťou moderných systémov Windows. S príchodom nového Windows 8.1 bude ešte dokonalejšie. Bude možné prehľadávať aj web. Pri vysokom počte výsledkov nimi môžeme rolovať po obrazovke.

Podpora rôznych uhlopriečok displejov

Táto aktualizácia pokračuje v trende Windows 8, ktorý bol pripravený pre celú paletu uhlopriečok a pridáva pár vylepšení. Problémom už nebude práca na megadisplejoch ani na malých tabletoch. Zároveň je možné pracovať súbežne s viacerými oknami, vrátane okien jednej aplikácie.

Zmeny v obchode Windows Store

Aktualizácia ponúka novinky aj v rámci obchodu Windows Store. Obchod prešiel redizajnom s cieľom zvýšiť prehľadnosť a propagáciu vybraných aplikácií.

Podpora 3D tlače

Podpora 3D tlače patrí tiež k dôležitým aktualizáciám.

Zdroj : zive.sk

Permanent link to this article: http://blog.vksoft.eu/2013/06/26/microsoft-predstavil-novy-windows/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Please arrange the below number in decreasing order